Студія "Гармонія"

 

    Студія образотворчого мистецтва «Гармонія» продовжує традиції талановитих  педагогів, які працювали понад 60 років  тому при  Міському будинку піонерів. Матеріали про своїх  попередників ретельно вивчаються і зберігаються  у  відділі декоративно-ужиткового мистецтва.

 

В 1995 році наказом № 664к Міністерства освіти України студії було присвоєно звання «Зразковий художній колектив». Своєчасно це звання не було підтверджено і в 2006 році  підготовлено нове подання на присвоєння звання «Зразковий художній колектив». В 2007 році наказом №611 студії знову   присвоєно це почесне звання.

 

Студія образотворчого мистецтва «Гармонія» працює безперервно уже  протягом 20 років. Структурно вона входить до відділу декоративно-ужиткового мистецтва ЦДЮТ. Основна форма роботи в дитячій студії – практичні заняття, які ґрунтуються на фундаментальній теоретичній базі. Навчання будуються таким чином, щоб підтримувати інтерес до образотворчого мистецтва протягом всього шкільного віку. Відвідуючи гуртки студії, дитина поринає в атмосферу художньої діяльності і, зростаючи, вона повинна впевнитись у своїх силах, розвивати свої здібності, здобувати професійні навички в роботі,  відповідати високому рівню життєвих компетенцій в обраній сфері мистецтва. Студія працює за авторською програмою, яку склав художник-педагог Борошнєв В.О.. Вона затверджена рішенням педагогічної ради ЦДЮТ від 09.09.2003р., пройшла апробацію і адаптована до умов роботи з вихованцями позашкільного закладу. В основу змісту програми покладено принципи: від простого – до складного, від елементарної вправи – до складної композиції, від дійсності  - через мистецтво – до життя; єдність навчальної (пізнавально-розвивальної) та творчої діяльності.

 

Заняття в гуртках проводяться за трьома рівнями: початковий, основний і вищій. Педагоги студії працюють з дітьми різних вікових категорій. На сьогоднішній день з дітьми   2 -го та  3 -го року навчання працює педагог Білотуров В.О. Під керівництвом педагога Борошнєва В.О. займаються діти груп  1–го, 4–го, 5–го року навчання (1 рік –початкового рівня та 1–ий, 2–ий рік основного рівня).

 

Крім вивчення основ образотворчої діяльності діти ознайомлюються з декоративно-ужитковим мистецтвом (керівник Білотуров В.О.) та основами дизайну (керівник Борошнєв В.О.).

 

Студія розміщення в одній  добре освітленій кімнаті (75м2) в приміщенні ЦДЮТ, на другому поверсі. Студія укомплектована всім необхідним для проведення занять на високому  рівні. До послуг вихованців студії – дитяча картинна галерея, де вони виставляють свої роботи для перегляду учнями шкіл міста, а також батьками та іншими відвідувачами.

 

За останні три роки студійці прийняли участь у 7 міжнародних, республіканських, 20 обласних, 24 міських конкурсах і виставках, підтвердженням цього є дипломи за участь. З 2009 року в рамках Міжнародного творчого проекту «Зелена планета», розробленого керівником студії Борошнєвим В.О., вихованці студії уже на протязі трьох років мають можливість демонструвати   свої роботи перед однолітками з м. Гамбург (Центр естетичного дозвілля).

 

Велика увага приділяється обдарованим дітям: індивідуальна робота з ними; персональні виставки, що створюють ситуацію успіху; залучення їх до роботи з менш успішними дітьми. В студії «Гармонія» проводиться клопітка виховна робота: дні народження студійців, зустрічі з професіональними художниками, участь у народних святах та міських заходах, батьківські свята та ін..

В студії образотворчого мистецтва працюють досвідчені педагоги. Керує студією Борошеєв Володимир Олексійович. Освіта вища, педагогічний стаж 23 роки, професійний художник. До приходу на роботу в ЦДЮТ у 1992 році викладав малювання в школах міста. Відмінник освіти України (1995р.) має дипломи, грамоти і подяки від Міністерства культури (2003р.), член національної спілки журналістів України (1999р.), Лауреат міської премії    ім. О. Лазаревського (2000р.), міської відзнаки «Берегиня» (2003р.), Лауреат премії «Смарагдова ліра» (2011р.). Володимир Олексійович був ініціатором створення дитячої картинної галереї в ЦДЮТ м. Конотопа, яка   почала свою роботу в 1993р. Він також є ініціатором щорічного міського конкурсу дитячої творчості «Джерела Конотопщини», та обласного конкурсу дитячої ілюстрації «Тарасові шляхи». Володимир Олексійович є організатором та координатором професійного щорічного пленеру «Барви Малевича», в якому приймають участь і юні художники міста.

Білотуров Віктор Олександрович. Освіта вища, до приходу в ЦДЮТ працював викладачем малювання в школах міста. Талановитий педагог, має дипломи і відзнаки міського відділу освіти, постійно підвищує свій професійний рівень шляхом самоосвіти.Багато уваги приділяє підготовці  вихованців для участі у різноманітних конкурсах і виставках. Активно проводить виховну роботу серед гуртківців, керуючись основними принципами виховання: системності, конкретності, оптимальності, індивідуальності, неперервності. Приділяє багато уваги роботі з батьками: це і проведення різних народних свят з залученням батьків, відкриті заняття для батьків, презентація творчих родин та інше. Віктор Олександрович оформив студійну кімнату стендами де розкриті основні вимоги і терміни з образотворчого мистецтва.

Відвідувати заняття діти мають змогу на протязі навчального року, тут їх радо зустрінуть, допоможуть адаптуватись до роботи і розкрити свої здібності. Після закінчення навчання в студії вихованці продовжують навчання  у вищих і середніх спеціальних закладах. За останні роки  вступили і навчаються у ВУЗах.

 

      

 

1

Ярковий Дмитро

Сумський Національний педагогічний інститут А.С. Макаренко. Художньо-графічний факультет (2009р.)

2

Ковальова Олена

Київський Державний інститут декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім.. Бойчука (2009р.)

3

Максименко Олександр

Київська Національна Академія Культури факультет дизайну (2010р).

4

Конопля Дарина

Київський Державний інститут декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім.. Бойчука.

5

Яценко Ірина

Київський Державний інститут декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім.. М. Бойчука (2011р.)

6

Мірошніченко Катерина

Київська Національна Академія культури          

 ім.. М. Поплавського (2009р.)

 

 
ПОШУК

КАЛЕНДАР

<< < січня 2022 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31