Психологічний супровід

 

Оптимізація навчально-виховного процесу в позашкільному закладі неможлива без психологічного супроводу. Конотопський центр дитячо-юнацької творчості став першим у місті закладом позашкільної освіти де була введена посада практичного психолога.

 

   Діяльність практичного психолога пов’язана з напрямами діяльності позашкільного закладу і здійснюється в трьох аспектах:

 

- науковому, який включає в себе вивчення закономірностей розвитку вихованця з метою розробки засобів та методів професійного застосування психологічних знань в умовах позашкільного закладу, розробку психокорекційних та розвиваючих програм;

 

- прикладному, який передбачає здійснення психологічного супроводу навчально-виховного процесу, сприяння застосуванню психологічних знань всіма учасниками навчально-виховного процесу, розробку навчальних планів і програм;

 

- практичному, який забезпечує безпосередню роботу психолога з розвитку здібностей та обдарувань та вирішення конкретних проблем, які виникають в процесі навчально-виховної роботи. 

 

 

      Враховуючи специфіку навчання та виховання дітей та учнівської молоді в позашкільному закладі, практичним психологом розроблені основні завдання психологічної служби :

 

-          орієнтація суб’єктів освітнього процесу на формування навичок ЗСЖ;

 

-          активізація і розвиток творчої активності вихованців;

 

-          вироблення системи психолого-педагогічного супроводу обдарованих вихованців;

 

-          проведення просвітницької, превентивної роботи серед дітей, підлітків та учнівської молоді шляхом створення дитячих телевізійних соціальних проектів;

 

-          здійснення психологічного супроводу розвитку вихованця та педагога;

 

-          профілактика і корекція відхилень в особистісному розвитку вихованців.

 

Одним із пріорітететних напрямів діяльності психолога в нашому закладі є вироблення моделі психолого-педагогічного супроводу здібних і обдарованих дітей. З цією метою здійснюється діагностична робота, систематично поповнюється банк даних відповідно до сфери обдарувань; планується проведення виховних заходів з метою подальшого розвитку і вдосконалення виявлених творчих здібностей.

 

    Досить тісною є співпраця практичного психолога з найменшими вихованцями нашого закладу – дошкільнятами. Наразі розпочате дослідження психологічної та особистісної  готовності шестирічок до навчання в школі, проводяться індивідуальні консультації  батьків.

 

  Діткам 3-4 років (вихованці групи «Сонечко») термін "психолог" ще не відомий, та вони залюбки граються в запропоновані ним ігри, навіть не підозрюючи про діагностичну чи розвивальну мету кожної з вправ, або навіть іграшок.

 

    Розпочато проведення циклу занять з використанням методів танцювальної терапії для вихованців хореографічної студії «Лілея» та хореографічного колективу «Сузір’я», які, маємо надію, стануть традиційними в нашому закладі.

 

   Спільна робота з педагогічним колективом над вирішенням науково-методичної проблеми, розв’язання завдань діяльності психолога дасть змогу:

 

-          задовольнити потреби учасників навчально-виховного процесу в необхідності отримання психологічної допомоги;

 

-          налагодити ефективну співпрацю з батьками вихованців, результатом якої буде створення сприятливих умов для розвитку творчих здібностей дітей під час занять  в закладі і вдома;

 

-          вироблення системи психологічного супроводу обдарованих дітей.

 
ПОШУК

КАЛЕНДАР

<< < березня 2021 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31